Презентація Програми Європейського Союзу «Цифрова Європа»

6 жовтня 2023 р. співробітники Інституту були присутні на онлайн презентації Програми Європейського Союзу «Цифрова Європа», стратегічним координатором якої в Україні виступає Міністерство цифрової трансформації України, практичним консультантом — Офіс з розвитку підприємництва та експорту. Захід проводиться також за підтримки GIZ (програма цифровізації МСП у країнах східного партнерства).

Головна мета програми - стимулювати цифрову трансформацію всіх сфер економіки та суспільного життя України. Її загальний фонд – 7,5 мільярда євро до 2027 року. Напрями, які доступні й для України, та на які  виділено 6 мільярдів євро:

  1. високопродуктивний комп’ютинг;
  2.  штучний інтелект;
  3. цифрові навички й використання технологій в економіці та суспільстві.

Дізнатися більше про програму і те, як податися на фінансування, можна за посиланням. Програма ЄС «Цифрова Європа» створить можливості для розробки нових технологій та продуктів, відкриє доступ до нових знань, ресурсів і контактів. Це допоможе наблизити нашу державу до Єдиного цифрового ринку ЄС.

У доповідях спікерів розкрито сутність програми, її успішні кейси та висвітлено шляхи, завдяки яким українські організації можуть взяти в ній участь щоб стати частиною мережі Європейських цифрових інноваційних хабів. Це центри, що відіграють головну роль у впровадженні Програми та є точками доступу до найновіших цифрових можливостей.

Представлено також Національний контактний пункт Програми ЄС «Цифрова Європа» на базі Офісу з розвитку підприємництва та експорту. Він здійснюватиме інформаційно-методичний супровід потенційних заявників Програми, а також співпрацюватиме з мережею контактних пунктів у країнах ЄС.

Серед учасників заходу:

  • Михайло Федоров, Віце-прем’єр-міністр України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - Міністр цифрової трансформації України (онлайн);
  • Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції;
  • Андрій Ремізов, директор ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту»;
  • Олександр Козлов, представник консорціуму POTENTIAL (онлайн);
  • Хелена Родрігес, проектна менеджерка програми Цифрова Європа, Європейська комісія DG CONNECT;
  • Владислав Кавелін, старший радник проекту GIZ «Цифровізація МСП у країнах східного партнерства»;
  • Томаш Питко, Координатор програми, відділ трансформації промисловості, Міністерство економічного розвитку і технологій Польщі;
  • Анна Паяк, представниця правління Промислової платформи майбутнього (Platforma Przemysłu Przyszłości).